Wokalistka i songwriterka Birdy przedstawia nowy utwór zatytułowany „Open Your Heart”. Piosenka zapowiada nadchodzącą EPkę „Piano Sketches”, która ukaże się 6 listopada. Materiał na krążek „Piano Sketches” został napisany i wyprodukowany w czasie wyciszenia, gdy Birdy stroniła od świateł reflektorów. Składający się z czterech utworów zestaw przypomina o wielkim talencie Birdy, a także ukazuje jej artystyczny rozwój odkąd w 2016 roku wydała znakomicie oceniony album „Beautiful Lies”.

Teraz, mając 24 lata, mulitiplatynowe płyty oraz nominacje do Brit i Grammy na koncie, uznana artystka szykuje się do premiery nowego albumu, który powinien ukazać się w 2021 roku.


„Piano Sketches” z czterema wspaniałymi utworami przybliżają na jakim etapie – muzycznie i artystycznie – znajduje się obecnie 24-letnia Birdy. Eteryczny, migoczący głos połączony z pięknymi, fortepianowymi „szkicami” dowodzą artystycznej pewności siebie. Pełen ekspresji otwierający utwór „Open Your Heart” to powrót do szczerych, oszczęnych fortepianowych kompozycji, które Birdy tworzy odkąd skończyła 8 lat.

– Ostatnie lata spędziłam pracując nad nowym albumem, który ukaże się w przyszłym roku – mówi Birdy. – Nie mogę się doczekać, by podzielić się tym materiałem. Napisałam bardzo dużo muzyki, z której jestem dumna. Wiele z utworów normalnie nie ujrzałoby światła dziennego, ale będę wydawać oszczędnie zaaranżowane utwory w miesiącach poprzedzających premierę płyty.

Birdy została odkryta, gdy miała zaledwie 12 lata. Od tego czasu zgromadziła 3 miliardy odsłuchów w serwisach streamingowych i blisko miliard odsłon na YouTube. Ponadto może pochwalić się ponad 7 milionami miesięcznych streamów na Spotify oraz 4,7 miliona sprzedanych płyt. W wieku 24 lat ma 21 platynowych singli, nominację do Brit Award oraz numer 1 na listach sprzedaży w Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Belgii czy Holandii.

Jej oddana grupa fanów, licząca ponad 8 milionów w mediach społecznościowych, wykupiła wszystkie bilety na koncerty w takich salach jak The Roundhouse London, Hammersmith Apollo (dwukrotnie), Sydney Opera House, Albert Hall Manchester czy Shepherd’s Bush Empire. Ponadto Birdy występowała na największych muzycznych imprezach, w tym BAFTA Awards czy na ceremonii otwarcia Paraolimpiady 2012 w Londynie.

Piosenki Birdy pojawiły się w takich filmach jak „Igrzyska śmierci” (2012), ” Merida Waleczna” (2012), „Gwiazd naszych wina” (2014), „Beyond the Lights” (2014) i „Gorzka siedemnastka” (2016).