Na EPce „Homework” znajdują się single, które Sam Fischer prezentował przez ostatnie kilka tygodni, takie jak „The Usual”, „Everybody’s Got Somebody”, „I Got To Live”, 2 zupełnie nowe utwory – „Ready” i „People I Don’t Know”, a także jego największy przebój – „This City”.

Sam zawsze oddaje swoim fanom serce jak na dłoni, a jego nowy projekt „Homework” jest tego dowodem. Artysta opowiada na nim o różnych sytuacjach, z którymi musiał się zmagać. O historiach, które sprawiły że stał się lepszym człowiekiem. Każda  z sześciu piosenek to inne wydarzenie wypełnione emocjami.

Bardzo się cieszę, że ten projekt w końcu się ukaże. Od czasu wypuszczenia „This City” zacząłem dzielić się z fanami swoimi emocjami. Ostatnie 4 lata spędziłem pisząc teksty w jak najbardziej otwarty i uczciwy sposób. Tak powstało Homework EP. To podróż wgłąb mnie i do momentów, które sprawiły że jestem tym kim jestem. Napisałem „Ready” jakbym patrzył się na siebie w lustrze, pytając kiedy będę gotowy zaakceptować siebie takiego jaki jestem. Poprzednie kilka lat nie należało do najłatwiejszych – bycie porzuconym boli jak cholera. Długo zajął mi powrót tu gdzie jestem dziś mentalnie i emocjonalnie. „Ready” to próba przekazania samemu sobie, że to wszystko jest w mojej głowie i nikt mnie nie pokocha tak, jak ja sam siebie, jeśli tylko sobie na to pozwolę. „People I Don’t Know” też jest dla mnie ważne. Mówię źle o ludziach, których nie znam i ludzie którzy mnie nie znają mówią źle o mnie. Złapałem się na tym i nie podobało mi się jak się z tym czuje. Nie wiem przez co przechodzą inni, ale tak naprawdę wszyscy zmagamy się z podobnymi problemami. Mówienie źle o kimś sprawia, że przelewam własne kompleksy na kogoś innego. Mówię tak tylko dlatego, żeby nie czuć się źle sam ze sobą. „People I Don’t Know” to prosta, znana ludzkości prawda i wiem, że wiele osób myśli podobnie. 

Sam zyskał popularność dzięki TikTokowi.

Na ten moment jego największy hit „This City” ma ponad 250 milionów odtworzeni w serwisach streamingowych i ponad 10 milionów odtworzeń teledysku na YouTube. Utwór trafił w Wielkiej Brytanii na radiową listę 20 najczęściej odtwarzanych piosenek, na której utrzymał się przez ponad 19 tygodni. Fani mogli śledzić także jego występy na żywo podczas programów Jimmy Kimmel Live, The Late Late Show with James Corden oraz The Ellen DeGeneres Show. Muzyk zaprezentował także kolaboracje składająca się z 5 remiksów singla „This Citiy” z udziałem takich artystów Anne-Marie, Kane Brown, Nea, Nico Santos i Camilo.

Urodzony w Australii Sam Fischer zadebiutował EPką „Not A Hobby” i zyskał popularność dzięki życiowym i pełnym uczuć tekstom. Podczas trasy koncertowej, w którą ruszył ze swoim przyjacielem Lewisem Capaldi’m artysta poruszał tłumy swoją charyzmatyczną osobowością. Sam ma na swoim koncie współprace z takimi gwiazdami jak: Ciara, Louis Tomlinson, czy Jessie J. Mimo ogromnego sukcesu jaki odniósł, początki Sama nie były najłatwiejsze. Artysta musiał mocno wałczyć o spełnienie swoich marzeń – przeniósł się do LA by się rozwijać, ale nie wszystko poszło po jego myśli. Po miesiącach couchsurfingu i łapania dorywczej pracy wypuścił singiel „This City” zyskując popularność i osiągając sukces, na który zdecydowanie zasłużył.