NEONS to poznański duet tworzący muzykę z pogranicza neo-soulu i R&B, w skład którego wchodzą producent i mul􏰀instrumentalista Maurycy Olszlegier oraz wokalistka i autorka tekstów Natalia Hoffmann. W swojej twórczości zespół inspiruje się brzmieniami z kolorowych lat ’90, które ubiera w nowoczesne aranżacje, nie stroniąc od nietypowych rozwiązań i odważnych eksperymentów.

W listopadzie 2019 roku ukazał się debiutancki singiel zespołu „Someone Like Me”, który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez odbiorców, jak i przedstawicieli branży muzycznej. W marcu 2020 roku zespół opublikował drugi utwór pt. „I Feel Like Movin’”. Premierę singla poprzedziła akcja w mediach społecznościowych, w ramach której zespół zachęcał swoich słuchaczy do udostępniania relacji, w których fani prezentowali swoje pasje i zajawki. Aktualnie zespół nagrywa debiutanckie EP, którego premiera planowana jest na jesień 2020 roku.


Zespół zaprezentował się szerszej publiczności podczas koncertów internetowych, w ramach akcji TTB Session oraz Live From a Room, organizowanej przez Sofar Sounds Kraków. Obydwa koncerty są dostępne na stronie zespołu. Duet ma na swoim koncie również koncerty przed publicznością np. Festiwal Liederlauschen Am Rand, koncert na otwarcie poznańskiego klubu Peryskop, oraz występ w kołobrzeskiej marinie. 28 sierpnia pojawią się w warszawskim klubie Bardzo bardzo, w którym zaoferują fanom sporą dawkę nowego materiału.