Nowy stołeczny klub jazzowy Jassmine inicjuje swoją działalność w podziemiach nowo otwartego Hotelu Nobu i zapowiada pierwsze koncerty oraz inauguracyjne wydawnictwo płytowe – “Kwiatostan” LP zespołu Błoto.

Jassmine, to nowe miejsce na mapie Warszawy, zlokalizowane dwa piętra poniżej skrzyżowania Koszykowej z Wilczą i jednego z najbardziej ekskluzywnych, stołecznych hoteli – Nobu. Jassmine uosobi historię gatunku balansującego na granicy elegancji i swobody, koncentracji i żywiołu,  oraz refleksji i ekstatycznej zabawy. Będzie pomostem między salonowym wizerunkiem jazzu, dancingowymi korzeniami tego gatunku, a zaangażowaniem jakie wybuchło w latach 60. XX wieku i oddolną kreatywnością, obserwowaną współcześnie.

Jassmine inauguruje swoją działalność od 10 września zorganizowanym wspólnie z Astigmatic Records weekendem i 3 koncertami zespołów i artystów: Błoto, EABS i Tenderlonious (10, 11, 12 września).

Bilety na koncerty trafiły już do sprzedaży na platformie Going. wraz z limitowanym nakładem “Kwiatostan” LP.

Błoto zdążył się już zadomowić w progach Jassmine nagrywając tu swój drugi album “Kwiatostan” stanowiący kolaborację wydawniczą Astigmatic Records i Jassmine. Co prawda preorderowy nakład albumu “Kwiatostan”, wyprzedał się w 13 minut od uruchomienia sprzedaży, ale dla kolekcjonerów płyt, Jassmine i Astigmatic Records przygotowali wyjątkową okazję: dla kupujących bilety na inauguracyjny, premierowy koncert kwartetu w nowo otwartym klubie dostępne są w sprzedaży pakiety z limitowanym winylem

Błoto to kwartet wywodzący się z kolektywu EABS.

Objawił się światu jedynie kilka miesięcy temu spontanicznym longplayem “Erozje”, który przysporzył współtworzącym projekt muzykom pochwał, a także rzeszy słuchaczy. I choć od premiery tego materiału minęło ledwie kilka miesięcy, ich kolejny materiał zapowiada następny ciekawy rozdział. Podczas pierwszego koncertu Astigmatic Weekend, Błoto premierowo zaprezentuje przed publicznością wariację na temat “Kwiatostanu” – jedenastu kompozycji, których tytuły pochodzą od nazw kwiatów. Wszystkie zarejestrowano w zamkniętym dla publiki Jassmine.

W piątkowy wieczór 11 września w Jassmine wystąpi wrocławski sextet EABS, kontynuujący tradycję polskiej szkoły jazzu, a wymykający się równocześnie wielu schematom. Na swoim debiutanckim albumie “Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”, udowodnili o zupełnie autorskim podejściu do utartych muzycznych standardów. 


Na drugim koncercie Astigmatic Weekend EABS zaprezentują materiał z wydanego pod koniec maja albumu “Slavic Spirits”, skoncentrowanym na mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej. Inspiracją do autorskich kompozycji, które zespół wydostał z głębi swojego ducha i wyobraźni była enigmatyczna “słowiańska melancholia”.