Jacob Collier to młody multiinstrumentalista i wokalista, nazywany Mozartem XXI wieku. Swe zdolności objawia jako aranżer big-bandowy, kompozytor wielkich orkiestrowych form i genialny improwizator.

Urodził się w Londynie. W 2011 roku zaczął udostępniać w serwisie YouTube swoje amatorskie nagrania, na których wykonywał covery piosenek wykonawców, takich jak m.in. Stevie Wonder czy Burt Bacharach. Jego nagrania zyskały popularność w sieci, dzięki czemu w 2014 roku podpisał kontakt menedżerki z agencją Quincy’ego Jonesa.


1 lipca 2016 roku ukazała się jego debiutancka płyta studyjna, zatytułowana „In My Room”, którą nagrał i wyprodukował samodzielnie w swoim mieszkaniu w Londynie. W lutym 2017 roku odebrał dwie nagrody Grammy za wygraną w kategoriach: „Najlepsza aranżacja instrumentalna lub a cappella” (za utwór „You and I”) i „Najlepsza aranżacja instrumentalno-wokalna” (za utwór „Flintstones”).

W czasie tegorocznej pandemii Jacob Collier podbił serca internetowej publiczności cyklem koncertów nadawanych z domu w mediach społecznościowych.

Jacob połączy się z nami na wirtualny koncert, który wspólnie będziemy mogli usłyszeć na krośnieńskim rynku!

DARMOWE WEJŚCIÓWKI dostępne TYLKO ONLINE OD 17.08.2020 NA www.youngarts.pl. Więcej w wydarzeniu na Facebooku.