Michał Martyniuk to pochodzący ze Szczecina jeden z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych. Na koncie ma trzy albumy: nagrany w Auckland „After ‘Ours” oraz prosto ze studia w Bielsko Białej „Nothing to prove”, który zaowocował nominacją do Fryderyka 2019. Michał nominowany został również do nagrody NZ Music Awards 2020 w kategorii the Best Jazz Artist. Tym samym znalazł się w gronie najlepszych jazzmanów Nowej Zelandii. Nominacja przyznana została za ostatnią płytę muzyka, pt. „Resonate”.


Materiał, który zaprezentują muzycy to połączenie improwizacji z elementami jazzu, neo-soul, R&B oraz funk. Do muzyków dołączy znakomita wokalistka YaniKa (Magdalena Grzymkowska).

Michał wraz z zespołem zagrają na Wyspie Grodzkiej już jutro o godz. 21:00.

Będzie to zwieńczenie trasy świetlnego szlaku wyznaczonego w ramach projektu Iluminacje Szczecin 2020. Po zakończeniu koncertu odbędzie się również After Party w ramach cyklu Elektroniczny Szczecin. O pełnych godzinach odbywać się będą specjalne pokazy świetlne na Szczecińskich Dźwigozaurach. Wstęp wolny.

Więcej informacji w wydarzeniu.