Po sukcesie singla „This City” Sam Fischer zapowiada nowy materiał! Nowym wydawnictwem artysta podzieli się z fanami małymi krokami. Ten pierwszy, czyli utwór „The Usual” już za nami. Kolejne będą pojawiały się w dwutygodniowych odstępach. Dla artysty, który w swojej twórczości jest całkowicie szczery i otwarty, „Homework” EP to oczyszczający projekt. Na albumie Sam opowiada o momentach, które całkiem zmieniły jego życie. Każdy z 6 utworów to osobista i głęboko emocjonalna podróż po życiu wokalisty.


W moim życiu zawsze pojawiał się ktoś kogo zawodziłem lub nie spełniałem jego oczekiwań. Być może było to spowodowane przez moje nadmiernie myślenie o wszystkim, ale tak się właśnie czuje w związkach i relacjach osobistych. Przejmuje się tym co sądzi o mnie moja mama, co myślą o mnie inni ludzie. Ten utwór to historia o tym, kiedy czułem się jak po zerwaniu. Chciałbym, żeby słuchacz mógł naprawdę poczuć każdy z moich utworów. Nie chce, żeby czuł się samotny, tylko żeby wiedział, że jest ktoś, kto czuje podobnie. Chce, żeby poznawał lepiej samego siebie z każdym moim kawałkiem. – mówi Sam o singlu „The Usual”

Jego dotychczasowym, największym hitem jest singiel „This City”, który zyskał popularność za sprawą platformy TikTok. Na koncie 200 milionów odtworzeń, ponad milion sprzedanych kopii i 8 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. W Wielkiej Brytanii singiel zyskał srebrny status i był grany w największych stacjach radiowych. Artysta zaprezentował „This City” podczas programów, których gospodarzami są Jimmy Kimmel, James Corden oraz Ellen DeGeneres. Ostatnio Sam wypuścił 5 remiksów „This City”, w których gościnnie pojawili się Anne-Marie, Kane Brown, Nea, Nico Santos oraz Camilo. Wszystkie te utwory złożyły się na „These Cities EP”.


Urodzony w Australii, Sam Fischer zadebiutował z „Not A Hobby EP” zdobył serca słuchaczy, dzięki życiowym, pełnym uczuć tekstom. Podczas trasy koncertowej, w którą ruszył ze swoim przyjacielem, Lewisem Capaldim, artysta poruszał tłumy za sprawą swojej charyzmatycznej osobowości. Sam ma na swoim koncie współprace z takimi gwiazdami jak: Ciara, Louis Tomlinson, czy Jessie J. Mimo ogromnego sukcesu jaki odniósł, początki Sama były dość ciężkie. Musiał mocno walczyć o spełnienie swoich marzeń. Artysta przeniósł się do LA i chciał żyć z muzyki. Po miesiącach couchsurfingu wypuścił „This City”, tym samym zyskując popularność i osiągając sukces, na który tak ciężko pracował.