Wielka gratka dla fanów Pata Metheny’ego! Kompletny katalog 11 albumów nagranych dla wytwórni ECM tej legendy gitary jest dostępny od 31 lipca na wszystkich platformach streamingowych. Będą one zmasterowane w wysokiej rozdzielczości. W oświadczeniu prasowym inżynier masteringu ECM Christoph Stickel powiedział:

„Głównym założeniem digitalizacji taśm Pata Metheny’ego nie była zmiana brzmienia nagrań, ale zrealizowanie ich w oryginalnej formie, w najlepszej możliwej jakości. Praca została oparta na oryginalnych, analogowych taśmach-matkach stereo”.

Wszystkie nośniki były odtwarzane przez Studer A820, który został skrupulatnie skalibrowany do odpowiedniej taśmy, wyjaśnił Stickel. Sygnał analogowy został zdigitalizowany w 96 kHz / 24 bity, co obejmuje pełne spektrum oryginalnych pasm.

„W każdym przypadku podjęto decyzję między PrismSound ADA-8XR, Antelope Eclipse Mastering AD i Mythek Brooklyn ADC w zależności od tego, który z nich najlepiej pasuje do danego nagrania” – powiedział Stickel. „Nie przeprowadzono odszumiania ani innej renowacji wpływającej na dźwięk”.

Metheny nagrywał pod szyldem ECM od 1976 do 1984 roku obejmując swój debiutancki album „Bright Size Life„, na którym zagrał Jaco Pastorius (bas) i Bob Moses (perkusja). ECM było także świadkiem powstania Pat Metheny Group z Lyle Mays na klawiszach, Markiem Eganem na basie i Dannym Gottliebem na perkusji. Debiutancki album grupy ukazał się w 1978 roku. Ostatnim albumem Metheny’ego jako lidera ECM był „First Circle” wydany w 1984 roku, ale przez całą swoją karierę pojawił się także na kilku kompilacjach dla tej wytwórni, ostatnio w 2015 roku.