Na ten dzień Magda Ruta czekała od dnia wydania debiutanckiej płyty “Nie wiem, czy będę”. Zaraz po wakacjach zagra długo wyczekiwany koncert premierowy. Występ artystki odbędzie się 6 września 2020 roku w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Magda Ruta to młoda, bardzo wyrazista osobowość na warszawskiej scenie muzycznej. Muzyczna wizja bezpretensjonalnie łączy się z jej pasją do obrazu i fotografowania. Odważny wizerunek i subtelna charyzma zjednują jej grono sympatyków nie tylko wśród słuchaczy, ale też w gronie czołowych postaci środowiska muzycznego.


Jej debiutancka płyta “Nie wiem, czy będę”, która ukazała się 27 marca 2020 r., zebrała masę entuzjastycznych recenzji i przede wszystkim zjednała artystce wielu oddanych fanów. Z tego albumu pochodzą m.in. takie utwory jak “Wybujałe”, “Nie wiem, czy będę” oraz “22”. Już we wrześniu będzie okazja, aby posłuchać ich na żywo.

Koncert premierowy Magdy ostatecznie odbędzie się 6 września w klubie Hydrozagadka w Warszawie.

Początek występu został zaplanowany na godz. 20:00. Bilety w cenie 10 zł dostępne są tutaj. Wszystkie szczegóły dotyczące koncertu znajdziecie na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.


Piosenki Magdy powstają w niewymuszony sposób. Są wynikiem jej aktualnych przeżyć i przepuszczeniem związanych z tym emocji przez jej delikatną wrażliwość. Dźwięki zrodziły się ze spotkania z Tomaszem “Serkiem” Krawczykiem, z którym od pierwszej chwili połączyło ją muzyczne porozumienie. W twórczości artystki retro gitary przeplatają się z syntezatorami, a wszystko na podstawie organicznej sekcji rytmicznej. Barwa głosu Magdy zwraca uwagę – ciepła, a niekiedy ludzko surowa.