Kompozycja „Fortune” promuje ostatni albumu artystki zatytułowany „Song For Our Daughter”, który otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Mercury Prize! Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Justin Tyler Close. 

„Wydanie płyty, gdy świat wywrócił się do góry nogami, było dość kłopotliwe. Wciąż czuję się dziwnie, ale w tak niezwykłym roku, to miła niespodzianka” – mówi Laura. 


Znakomity, siódmy album Laury Marling, ukazał się w kwietniu bez ostrzeżenia, w środku nieznanego, globalnego chaosu dając poczucie celu, jasności i spokoju. Nowy materiał został zarejestrowany pod czujnym okiem producenta Doma Monksa oraz Ethana Johnsa (Once I Was An Eagle, A Creature I Don’t Know, I Speak Because I Can).

Droga do tej wyjątkowej kolekcji piosenek rozpoczęła się po zakończeniu trasy koncertowej promującej album „Semper Femina”, kiedy Laura odeszła ze swojej wytwórni i zrezygnowała ze współpracy z managerem. Po raz pierwszy od wielu lat  nie wiedziała jak będzie wyglądać jej przyszłość. Wybrała nieprzewidywalność: podjęła współpracę z reżyserem teatralnym Robertem Icke, z Mike’m Lidsayem z Tunng stworzyła duet LUMP i nagrała świetną płytę, której zwieńczeniem była intensywna trasa koncertowa. Następnie podjęła naukę na studiach magisterskich z zakresu psychoanalizy. 

Przez jakiś czas zdystansowała się od idei bycia Laurą Marling i zaczęła eksplorować  nowe terytoria. Uświadomiła sobie, że utwory, które napisała po „Semper Femina”, „zbytnio przypominały przeróbki innych – jak pisarka, która w kółko pisze tę samą książkę”. Artystka tym razem postanowiła wyjść poza swoją strefę komfortu, co okazało się dość bolesne.