The Avalanches powrócił z dwoma nowymi utworami: „Wherever You Go” i „Reflecting Light”. Tym razem ten australijski duet do wspólnej pracy namówił Jamiego xx, Neneh Cherry i Sanande Maitreye.

„Wherever You Go” sampluje „The Voyager Golden Record”, pozłacaną, miedzianą płytę która została wystrzelona w kosmos z różnymi dźwiękami i historycznymi zdjęciami, mającymi na celu udokumentowanie wkładu kulturowego Ziemi, gdyby znalazło ją jakiekolwiek życie pozaziemskie.

„Reflecting Ligh” zawiera natomiast próbkę albumu Vashti Bunyan „Just Another Diamond Day” z 1970 roku.

Poniżej możecie przeczytać oświadczenie zespołu o tych dwóch utworach”

„Dlaczego wysyłamy muzykę do gwiazd? Czy to dlatego, że chcemy aby nasze głosy były wieczne? Jak inaczej powinniśmy stać się czystymi duszami, śpiewającymi gdzieś w ciemności? Nasze gwiazdy nie są tam, gdzie ostatnio je podziwialiśmy, Nasze domy się rozpadają i wiemy za jakimi miejscami mamy tęsknić”.
„Płyta Vashti Bunyan z 1970 roku, dzwony kościelne po drugiej stronie mojej ulicy nagrane na iPhone. Kiedyś dzwoniły jak w zegarku w każdą niedzielę. Dźwięki z ukochanej płyty winylowej. Zaklócenia na naszych telewizorach. To chcieliśmy pokazać w utworze „Reflecting Light”.”