Wygląda na to, że na nowy album Sama Smitha jeszcze trochę poczekamy. Artysta w zeszłym tygodniu wypuścił EPkę „Dance”, na której jak sama nazwa wskazuje, znajdują się utwory taneczne – zarówno nowsze jak i te starsze, m.in. „Latch” nagrany z Disclosure. Dzisiaj pojawiła się kolejna, zatytułowana „Heartbreak”, wypełniona balladami o rozstaniu i poszukiwaniu miłości. Obydwie EPki dostępne są we wszystkich serwisach streamingowych.


Początkowo nowy album Sama „To Die For” miał pojawić się 1 maja. Niestety pandemia pokrzyżowała te plany. Premierę przesunięto na nieznaną jeszcze datę. Mamy nadzieję, że w tym roku album trafi w nasze ręce.

Dotychczasową dyskografię Sama Smitha zamyka „The Thrill of it All” (2017). Album promował m.in. singiel „Too Good At Goodbyes”, który niedawno stał się drugą piosenką Smitha z ponad miliardem streamów w Spotify – po „Stay With Me”. 

Sam Smith może pochwalić się 10 mln subskrybcji na YouTube, a albumy artysty sprzedały się w nakładzie przekraczającym 25 mln egzemplarzy. Smith ma na koncie cztery Grammy, trzy BRIT, Złoty Glob i Oscara (za piosenkę „Writing’s On The Wall”).