Już 18 czerwca w południe odbędzie się premiera animacji do utworu Free4Arts“HBP”, animacja została stworzona techniką poklatkową do utworu z płyty “When I Come Across” [Audio Cave 2019].

Tomasz Dąbrowski tak pisze o premierze:

Utwór HBP napisałem dla bardzo ważnej osoby w moim życiu dlatego też sporo czasu zajęło znalezienie odpowiednich osób do tego przedsięwzięcia. Joanna Rusinek i Konrad Kulczyński stworzyli piękny świat używając piekielnie czasochłonnej techniki animacji poklatkowej. Efektem jest film który płynnie przechodzi z rzeczywistości w sen, dodając niebanalnie do filmowego osobistego charakteru utworu.

Animacja poklatkowa to film animowany, który powstaje dzięki wyświetlaniu następujących po sobie klatek (zdjęć) w odpowiednim tempie, tak aby uzyskać iluzję ruchu. 

W naszej animacji poklatkowej tworzonej w technice malarskiej, artystka Joanna Rusinek wykonywała serię zdjęć w trakcie malowania kolejnych obrazów pod kamerą, opowiadając w ten sposób swoją autorską historię. W sumie powstało, około 3500 fotografii, które następnie zostały poddane obróbce cyfrowej, odpowiednio skadrowane oraz złożone do animowanych sekwencji, które to finalnie będą zmontowane do animowanego videoklipu do muzyki. – Konrad Kulczyński

Animacja do utworu Tomasza Dąbrowskiego, którą stworzyłam wspólnie z Konradem to krótka metafora bliskości, zapis czułości. Mini sekwencje podróży w głąb duszy i serca zbudowane poprzez nastrój, kolor, formę oraz tempo. „Płynna” forma klipu odzwierciedla nie tylko nieustającą wędrówkę, ale również zmienność, amorficzność i nieuchwytność piękna, które jest jedynie stanem umysłu przypisanym do kontekstu. – Joanna Rusinek

Premiera odbędzie się na kanale YouTube Tomasza Dąbrowskiego.