Kiedy był z nami Prince, bardzo głośno w swojej sztuce opowiadał się za obroną sprawiedliwości społecznej. Jednym z jego ostatnich singli była piosenka protestacyjna „Baltimore”, która była odpowiedzią na niepokoje społeczne wybuchające po śmierci Freddiego Graya z rąk policji.

Chociaż nie ma go już z nami, to jego głos ciągle żyje dzięki pracy i życiu, które dotykała jego twórczość. Wielu muzyków, którzy pracowali z nim przez dziesięciolecia kariery, postanowili wspólnie wykonać piosenkę z 1987 roku „The Cross”, jako hołd dla Minneapolis, rodzinnego miasta Prince’a.

Usłyszymy w niej między innymi takich wybitnych artystów jak: Ashley Tamar Davis, Frédéric Yonnet, Dr.Fink, Adrian Crutchfield, MonoNeon, Donna Grantis, Tommy Barbarella, Mayte Garcia, Marcus Anderson, Lynn Grissett, Cassandra O’Neal, Ida Nielsen, Marcus Anderson, Mike Scott i wielu, wielu innych – zgromadzonych tu przez inicjatywę Kirka Johnsona. Grupa muzyków obejmuje prawie całą 40-letnią karierę Prince’a, a wśród nich znajdują się przedstawiciele The Revolution, New Power Generation i 3RDEYEGIRL.