Anthony Hamilton powraca z nowym singlem „Back Together”. Utwór wyprodukowany przez 9th Wonder to duet, zawierający fragmenty nagrań nieżyjącego Ricka Jamesa.

O tworzeniu piosenki i współpracy z 9th Wonder:

Słuchając „Super Freak” i „Fire and Desire” aż chce się śpiewać samemu. Rick James był ulubieńcem wszechczasów. Napisałem tę piosenkę w taki sposób, aby wydawało się, że Rick śpiewa razem ze mną. „Back Together” oddaje hołd jednemu z wielkich. Dla mnie chodzi też o miłość i powrót do kogoś, o kim wiedziałeś, że był wyjątkowy. W czasie COVID-19 nabrał również nowego znaczenia. Oznacza powrót do naszego życia. Bądź blisko tych, którzy są dla ciebie wyjątkowi. Wszyscy chcemy być teraz blisko innych ludzi.

Smaczku dodaje fakt, że Hamilton ogłosił właśnie utworzenie własnej wytwórni My Music Box. Wytwórnia współpracuje z BMG i to ona wyda całą zaplanowaną na lato płytę.

Hamilton pozostaje aktywny pomimo globalnej kwarantanny spowodowanej przez COVID-19. W zeszłym miesiącu wystąpił na wirtualnej scenie w „Saving OurSelves: A BET COVID-19 Relief Effort”, a także zaśpiewał w „Under One Roof: Livestream Concert to Benefit North Carolina Artists”.

Wspiera także Fundusz Pomocy MusiCares COVID-19, który pomaga osobom z branży muzycznej dotkniętym przez koronawirusa.