13 marca to dzień, w którym we wnętrzach SPATiFu przy Ujazdowskich 45 zapadła cisza. Ostatnie trzy lata działalności Klubu to niemal półtora tysiąca wydarzeń – dźwięków, obrazów i gwaru ludzi, których energia sprawia, że to miejsce unikalne na mapie Warszawy.

„Chcieliśmy stworzyć Klub na kolejne sto lat. Nie trzy, pięć czy dziesięć, lecz właśnie sto, żeby podtrzymać tradycję miejsca, które od zawsze wyznaczało rytm kulturalnego życia Warszawy” – mówi Łukasz Lubaszka, współwłaściciel Klubu.

Kontynuację tej misji umożliwi projekt Muzyka dla SPATiFu, który – dzięki wsparciu Mazda Polska – pozwoli ponownie wypełnić wnętrza Klubu dźwiękami i podzielić się pozytywną energią z fanami zgromadzonymi online przed ekranami swoich telefonów i komputerów.

Muzyka dla SPATiFu to seria ośmiu koncertów transmitowanych w każdą sobotę o godz. 19:00 na fanpage’u Mazda Polska.

Skąd zaangażowanie marki w takim projekcie?

„Ze SPATiFem łączy nas misja – przełamywanie konwencji oraz wyznaczanie nowych standardów. Klub realizuje ją w dziedzinie kultury, my przełamując standardy w motoryzacji. Połączyła nas też liczba sto – w tym roku obchodzimy stulecie istnienia Mazdy. Celebrując naszą rocznicę nie mogliśmy pozostać obojętni na sytuację Klubu. 

Pandemia wkroczyła w życie nas wszystkich – nie godzimy się na to i wierzymy, że wzajemna solidarność i wsparcie pozwoli nam przetrwać te najtrudniejsze chwile. Dlatego w naszych głowach zrodził się pomysł projektu “Muzyka dla SPATiFu”, który – mamy nadzieję – sprawi, że Klub także będzie mógł w przyszłości świętować swoje stulecie – mówi Zuzanna Glinkowska, Communication Manager Mazda Polska.

Muzyka dla SPATiFu to projekt, którego repertuar jest esencją tego, co zazwyczaj dzieje się w SPATiFie – starannie wyselekcjonowani artyści, różnorodne dźwięki i pozytywny przekaz, który jest niezwykle ważny w aktualnym kontekście. Transmisje będą organizowane przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz dystansu między muzykami i realizatorami, który jest nadal konieczny, aby zadbać o zdrowie nas wszystkich. Za oprawę wizualną będzie odpowiadał Jan Holoubek – reżyser, operator i wieloletni przyjaciel SPATiFu.

W akcję włączyli się: Skubas, Wojtek Mazolewski i Joanna Duda, Aga Zaryan, Shofar (Mikołaj Trzaska, Raphael Rogiński, Macio Moretti), SzaZa (Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki), Kuba Więcek, Grzegorz Tarwid, Jerz Igor (Jerzy Rogiewicz, Igor Nikiforow), Noam Zylberberg i Mała Orkiestra Dancingowa.

Wystąpili już: Skubas, SHOFAR: Mikołaj Trzaska / Raphael Rogiński / Macio Moretti oraz SZA-ZA i animacje: Paweł Szamburski / Patryk Zakrocki – do niemych filmów animowanych

A czeka nas:

  • sobota 16.05, godz. 19:00 – Wojtek Mazolewski & Joanna Duda
  • sobota 23.05, godz. 19:00 – Kuba Więcek & Grzegorz Tarwid
  • sobota 30.05, godz. 19:00 – (Dzień Dziecka) JERZ IGOR – piosenki dla dzieci
  • sobota 6.06, godz. 19:00 – Aga Zaryan
  • sobota 13.06, godz. 19:00 – Mała Orkiestra Dancingowa