Buju Banton i John Legend podjęli się kolejnej współpracy tworząc utwór „Memories”. Jest to pełen luzu reggae singiel zapowiadający nową płytę BantonaUpside down„. Obaj panowie w tym songu pełnym miłości przyznają się do swoich uczuć. John Legend zapewnia nasycony soulem wokal śpiewając o tym, że „chyba nie jestem z tobą, tak jak myślałem, że jestem / chyba oszukałem się, bo wciąż jestem zakochany”. Tymczasem Buju decyduje się na uznanie trudności przeszłości ze świadomością, że chwile te są również cenione „kiedyś byliśmy złączeni, teraz kompletnie wyłączeni / jak chciałbym, żeby to nigdy nie była nasza przeszłość / och, nie ma utraconej miłości”.

Banton i Legend współpracowali wcześniej przy utworze „Can’t Be My Lover” z albumu Johna „Evolver„.

„Byłem bardzo podekscytowany współpracą z Buju przy kolejnej piosence” – powiedział wokalista w wywiadzie dla Associated Press. „On jest ikoną, a ta piosenka jest kolejną klasyką”.

Buju nie pozostaje dłużny pochlebstwom mówiąc:

„Rzeczy się zmieniają, ludzie się zmieniają, czasy postępują, ale dobra przyjaźń i wspomnienia nigdy się nie przemijają. To kolejna wyjątkowa chwila z moim dobrym przyjacielem Johnem. Mamy nadzieję, że słuchacze to pokochają”.