Dobra wiadomość dla fanów Prince’a. Do sieci trafił materiał „Prince & The Revolution: Live” z 1985 roku. Dostaliśmy wersję audio i wideo. Koncert na YouTubie dostępny będzie przez najbliższe dwa dni, wersja audio trafiła do wszystkich portali streamingowych.

„Prince & The Revolution: Live” trafił na Youtube aby wspomóc akcję COVID-19 Solidarity Response Fund for WHO. Firma Google zobowiązała się dodatkowo, że jeśli łączne wpłaty od fanów Prince’a przekroczą 5 milionów dolarów firma przekaże taką samą kwotę na wspomnianą akcję. Podczas „Prince & The Revolution: Live” wybrzmiały utworu z albumu „Purple Rain” oraz takie kompozycję jak „1999” czy „Little Red Corvette”.


Prince’a nie trzeba nikomu przedstawiać, jeśli chodzi o The Revolution również, mimo to lekko przypomnimy zespół. The Revolution to amerykański zespół rockowy założony w Minneapolis w stanie Minnesota i założony w 1979 roku przez Prince’a. Choć szeroko kojarzone z muzyką rockową, brzmienie zespołu zawierało elementy rytmiczne i bluesowe, popowe, funkowe i psychodeliczne.