Na cześć 100. rocznicy urodzin, Z2 Comics i Charlie Parker Estate, wydadzą komiks o życiu Charliego Parkera. „Chasin’ the Bird”, zatytułowany na cześć standardu Parkera z 1947 roku, który kronikuje czas, jaki Bird (pseudonim artystyczny Parkera) spędził w Los Angeles w połowie lat czterdziestych. W tym okresie sprowadził szalone i nowatorskie dźwięki bebop z muzycznego podziemia Wschodniego Wybrzeża na salony Zachodniego Wybrzeża, do hollywoodzkiego klubu jazzowego Billy’ego Berga.

„Chasin’ the Bird” został napisany i narysowany przez Dave’a Chisholma, a pokolorowany przez dyrektora animacji DreamWorks, Petera Markowskiego.

„Miałem czas na pisanie i rysowanie tej książki, która zamieniła się w niezwykle osobisty i znaczący projekt”, mówi Chisholm w komunikacie prasowym. „Jestem bardzo podekscytowany, że mogę podzielić się tym ze światem i pomóc w rozpowszechnianiu cudownej muzyki Birda”.

„Chasin’ the Bird” ukaże się we wrześniu i będzie zawierać ekskluzywną płytę Flexi, pocztówkę dźwiękową – elastyczną płytę winylową, nośnik z nagraniem z czasów Parkera w Los Angeles. Edycja limitowana Deluxe będzie zawierać winyl z dwoma utworami, które zostaną ogłoszone przed premierą. Równocześnie z komiksem Verve Records/UMe pracuje nad nową płytą, zawierającą nagrania z okresu, kiedy Bird tworzył w Los Angeles.

Preorder można zamawiać na tej stronie.