Muzyka, śpiew i wino… czyli najnowszy projekt muzyczny zespołu Mikromusic, stworzony dla platformy winnicalidla.pl. „Winna” – bo taki tytuł nosi utwór, został w całości napisany i skomponowany przez zespół, a inspirację stanowiło wino.


Podobno muzyka ma wpływ na odczuwanie smaku wina. Jeśli ta teoria się sprawdza, to przy dźwiękach „Winnej” Mikromusic oferta winnicalidla.pl nabierze zdecydowanie jeszcze bardziej pełnego charakteru. Każdy łyk zabierze nas w sentymentalną podróż do najdalszych zakamarków pamięci. 

„Inspiracje do tworzenia utworów czerpiemy absolutnie z każdej strony – tym razem z propozycją wspólnego projektu zwrócił się do nas Lidl, a my powiedzieliśmy „dlaczego nie?”. Utwór „Winna” to gra słów oraz wyprawa po najważniejszych punktach na mapie gronowych destynacji. Natomiast sam teledysk to historia miłości, która niczym dobre wino dojrzewa długo i powoli – lecz tak właśnie smakuje najlepiej” – mówi Natalia Grosiak, wokalistka zespołu Mikromusic, autorka tekstów i piosenek.

Tekst oraz muzyka do „Winnej” zostały napisane przez Natalię Grosiak oraz Dawida Korbaczyńskiego, a inspiracją dla artystki była gama międzynarodowych win oferowanych przez winnicalidla.pl oraz czar wspomnień związanych z winnym rytuałem.