Jonathan Traylor tchnie nową energię na muzyczną scenę spiritual & gospel dzięki debiutanckiej EPce, „The Unknown”. Trzyutworowy projekt, to innowacyjny album, przypominający listę odtwarzania, która przez najbliższy rok będzie stale aktualizowana o nowe piosenki i teledyski.

Jonathan Traylor jest znany z tworzenia muzyki, która jest zarówno atrakcyjna, jak i aktualna. „The Unknown” celebruje miłość Boga pośród niepewności i ludzkiego „ślepego zaufania”. Utwór otwierający „You Get the Glory” to porywająca pieśń uwielbienia, która jest krzykiem serca w podróży wiary Traylora. Popowe opowiadanie „I Trust You” odzwierciedla zobowiązanie, by nie opierać się na naszym własnym zrozumieniu, a energetyczny „Purpose Over Pleasure (Live)” jest hymnem dla niezachwianej wiary, życia poświęconego Bogu.

Chcę robić coś innego w muzyce, czego ludzie nigdy wcześniej nie widzieli ani nie słyszeli. Chcę pomóc w wychowaniu pokolenia dzikich czcicieli, którzy wielbią z wielką pasją i ogniem

W zeszłym roku pochodzący z Dallas w Teksasie, Traylor, stał się znany za sprawą swoich uduchowionych tekstów, chwytliwych chwytów i dynamicznych występów scenicznych, które nasycają kulturę przesłaniem Ewangelii.