Album “John Williams in Vienna” ukaże się pod szyldem Deutsche Grammophon. To zapis występu legendy muzyki filmowej w Musikverein w Wiedniu. Pierwszym utworem promującym album jest “Marsz Imperialny”.

Premiera płyty zaplanowana jest na 14 sierpnia 2020 roku.


Ikona muzyki filmowej – John Williams – dyryguje najsłynniejszą orkiestrą świata, a w koncertach wzięła udział także wybitna skrzypaczka Anne-Sophie Mutter. W programie tych wyjątkowych występów znalazły się najpopularniejsze tematy skomponowane przez kompozytora do filmów takich jak m.in. „Gwiezdne Wojny”, „Harry Potter”, „Indiana Jones” czy „Park Jurajski”.

W dniach 18 i 19 stycznia 2020 roku, John Williams po raz pierwszy dyrygował Filharmonikami Wiedeńskimi! Koncerty odbyły się w Musikverein w Wiedniu, a kompozytor otrzymał owacje na stojąco zanim jeszcze w sali zabrzmiały pierwsze dźwięki.

Legendarne ścieżki dźwiękowe Williamsa należą do najbardziej uwielbianych i nagradzanych soundtracków na świecie; do tej pory zdobyły w sumie 5 Oscarów, 5 Emmy, 4 Złote Globy i 25 nagród Grammy.

W wiedeńskich koncertach udział wzięła także Anne-Sophie Mutter. Dla kompozytora i artystki była to znakomita okazja to kontynuacji artystycznej współpracy, której owocem jest wydany wcześniej wspólny album „Across the Stars”.

Album ukaże się 14 sierpnia 2020 roku, w wersjach audio i video (CD, CD+Blu-ray, 2 LP oraz w formacie cyfrowym we wszystkich serwisach stramingowych).