SiriusXM ogłosiła uruchomienie The Prince Channel, wyjątkowej audycji radiowej, poświęconej, tylko i wyłącznie, muzyce z katalogu Prince’a. Z fal internetowego radia, oprócz znanych przebojów gwiazdy, wybrzmią również dotychczas niepublikowane demo koncepcyjnego programu radiowego stworzonego przez Prince’a dla Sirius Satellite Radio w 2005 roku.

Audycja, która zadebiutuje 1 maja, powstała podczas nagrań albumu Prince’a3121”.

Oprócz piosenek bohatera programu usłyszymy jego ulubionych ulubionych artystów, miksy, wywiady oraz niewydane demo i nagrania na żywo. Gospodarzem audycji będzie DJ Rashida, a gośćmi będą Sheila E. i Katt Williams.

Inni artyści, których podobne audycje znajdziemy na falach SiriusXM, to między innymi David Bowie, Eagles, Fleetwood Mac, George Strait, Guns N ‘Roses, Led Zeppelin, Metallica i Rolling Stones. Audycje będą udostępniane bezpłatnie do 31 maja.

SiriusXM to amerykańska firma nadawcza z siedzibą na Manhattanie w Nowym Jorku, która świadczy usługi radia satelitarnego i internetowych usług radiowych działających w Stanach Zjednoczonych. Powstał w wyniku połączenia Sirius Satellite Radio i XM Satellite Radio w 2008 roku, łącząc je w SiriusXM Radio.

https://www.instagram.com/p/B_k5lT4FVfG/?utm_source=ig_embed