Niedawno uruchomiono serię domowych wystaw i programów, w tym prezentacje dotyczące Franka Sinatry, Whitney Houston, Elli Fitzgerald i wielu innych. Grammy Museum rozszerza ofertę online, biorąc pod uwagę przedłużone zamknięcie spowodowane COVID-19.

Dzisiaj, 30 kwietnia od godziny 23:00 (polskiego czasu) na Instagramie Grammy Museum odbędzie się wydarzenie dla upamiętnienia ikony muzyki i sześciokrotnej zdobywczyni nagrody GRAMMY Amy Winehouse, z okazji 13. rocznicy wydania albumu „Back To Black”. W trwającym godzinę wydarzeniu wezmą udział: stylistka Winehouse Naomi Perry i multi-platynowa artystka JoJo, która wymienia Winehouse jako jedną z jej największych muzycznych inspiracji. Zobaczymy tam też bliską przyjaciółkę Amy Catriona Gourlay i dziennikarkę Eve Barlow.

1 maja odbędzie się wirtualny spacer po wystawie, szczegóły tutaj.

Wystawa „Beyond Black – The Style of Amy Winehouse” została otwarta w styczniu i pierwotnie miała trwać do kwietnia 2020 roku. Po dzisiejszym wydarzeniu na żywo, wirtualna instalacja wystawy będzie dostępna na stronie Muzeum GRAMMY, aby fani mogli cieszyć się nią ze swoich domów.

Więcej o wystawie przeczytajcie tutaj.

„Beyond Black” oferuje intymne spojrzenie na życie, dziedzictwo i wpływ kariery Winehouse na muzykę, modę i popkulturę. Na wystawie znajdują się również nigdy wcześniej nie publikowane odręczne teksty piosenek i wpisy do pamiętnika artystki.