Fani Whitney Houston, rozczarowani telewizyjną biografią, przygotowaną przez stację Lifetime w 2015 roku, mogą zacząć zacierać ręce. Historia legendarnej piosenkarki trafi na duży ekran dzięki uprzejmości fundacji, prowadzonej przez Pat Houston, czyli agentkę Whitney Houston.

Praca nad filmem fabularnym o życiu legendarnej piosenkarki – Whitney Houston, nabiera tempa. Whitney Houston Estate, Primary Wave i producent muzyczny Clive Davis, zdobywca nagrody Grammy, połączyli siły w ramach projektu „I Wanna Dance With Somebody”. Trwają negocjacje ze Stellą Meghie, asystentką „The Photograph”.

Scenariuszem i producentem jest Anthony McCarten, scenarzysta nominowany do Oscara, który napisał filmy biograficzne „The Two Popes”, „Darkest Hour”, „Bohemian Rhapsody”, and „The Theory Of Everything”. Film o Whitney Houston zostanie wyprodukowany przez Pat Houston, reprezentującą Houston Estate, Clive’a Davisa, Larryego Mestela z Primary Wave Music, Denisa O’Sullivana i Anthony’ego McCartena, przedstawicieli Muse of Fire Productions. Primary Wave Music jest spadkobiercą dorobku artystycznego Whitney Houston. Dzięki temu, w filmie wykorzystano wielu hitów Houston.

Pat Houston opublikowała oświadczenie na temat nadchodzącego filmu:

„Fundacja Whitney Houston jest więcej niż podekscytowana zaangażowaniem się grupy ludzi, którzy tak samo jak my, pasjonują się biografią Whitney. Dziedzictwo Whitney zasługuje tylko na to, co najlepsze. Stoję na czele szeregu partnerów, którzy produkują film, będący inspiracją dla wszystkich wielbicieli Whitney, dający powód do dalszego świętowania Głosu, w którym wszyscy się zakochaliśmy i o którym zawsze będziemy pamiętać!”

Biografia Houston była tematem wielu projektów filmowych od jej śmierci w 2012 roku. Jednak „I Wanna Dance with Somebody” będzie dopiero drugim filmem patronowanym przez Houston Estate (po dokumencie „Whitney” z 2018 roku), który trafi do kin.