Nominowany do nagrody Grammy duet ODESZA, oraz uznany australijski producent Golden Features łączą siły w projekcie BRONSON! Już teraz możemy posłuchać dwóch singli: „Heat Attack” (feat. lau.ra) oraz „Vaults”. Piosenki zapowiadają album „Bronson”, który ukaże się 17 lipca. Na płycie pojawią się też gościnnie Gallant oraz Totally Enormous Extinct Dinosaurs.

O „Heart Attack” BRONSON mówią:

„To był pierwszy wokalny kawałek, nad którym pracowaliśmy – powstawał bardzo naturalnie. Udało nam się znaleźć idealną kombinację charakterystycznych brzmień ODESZA i Golden Features. To był punkt zwrotny i inspiracja dla reszty piosenek na płycie”. Z kolei instrumentalny „Vaults” trio opisuje jako utwór, który „pozwolił im na zmianę kierunku i wyjście poza określony styl.”

Pomysł na wspólny projekt narodził się, gdy muzycy ODESZA, Harrison Mills i Clayton Knight spotkali Toma Stella z Golden Features podczas jednak z australijskich festiwali w 2014 roku. Od tego czasu muzycy z  Los Angeles i Sidney pozostawali w stałym kontakcie, wymieniając się pomysłami i plikami z pomocą Facetime’a i Dropboxa. W 2018 roku całe trio zamknęło się na ponad trzy tygodnie na odludziu Australii, by pracować nad wspólnym albumem BRONSON.

Do pracy nad płytą, która łączy melodyjne piosenki i nastrojowe kawałku instrumentalne, zaproszenie producentów przyjęli: lau.ra (znana też ze współpracy z producentem Radiohead – Nigelem Godrichem w zespole Ultraísta), Gallant – amerykański wokalista r&b  oraz brytyjski producent Totally Enormous Extinct Dinosaurs.  

Zarówno ODESZA i Golden Feature to nagradzani, niezwykle popularni twórcy, których utwory biją rekordy w serwisach streamingowych. Na koncie mają też współpracę z takimi artystami jak Sia, Charli XCX, Leon Bridges czy Katy Perry.