Maciej Orłoś, Przemysław „Jah Jah” Frankowski, Stanisław Trzciński, Novika, Magdalena Gacyk dołączyli do ekipy założonego przez Pawła Sito internetowego RadioSpacja.pl. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl wkrótce stacja będzie emitowała reklamy oraz ma zyskać aplikację mobilną.

Paweł Sito uruchomił rozgłośnię RadioSpacja.pl pod koniec marca.

W założeniach programy mają być nadawane z domów DJ-ów, także po okresie odosobnienia społecznego spowodowanego koronawirusem. Stację tworzą prezenterzy i dziennikarze, którzy w większości pracowali wspólnie w Radiostacji w latach 1998-2001. Ekipa docelowo liczyć będzie trzydzieści kilka osób. Ponad połowa zespołu jest już skompletowana, dalsze rozmowy trwają. Spora część pochodzi z załogi Radiostacji z okresu 1998-2001 (m.in. Aga Sielańczyk, Andrzej Szajewski, Marcin Chłopaś).

W czwartek RadioSpacja.pl nadała pierwszą audycję Macieja Orłosia, który na stale dołącza tym samym do ekipy. Pod koniec marca Orłoś stracił audycję w Radiu Zet. Teraz w każdy czwartek od godz. 17:00 będzie prowadził w RadioSpacji program „Tak gra”.

– Maciek nas zaskoczył, choćby tym, że mówił w pierwszym programie wszystkim na „ty”, bardzo udana audycja – ocenia szef RadioSpacji, Paweł Sito.

Do zespołu dołącza także Stanisław Trzciński – znany z audycji „Pinacolada” nadawanej w Radiu PIN (w latach 2004-2012), założyciel STX Music, wieloletni dyrektor A&R w Universal Music Polska, były manager Anny Marii Jopek, organizator m.in. dwunastu gal „Fryderyków”. W RadioSpacja.pl prowadzić będzie „Pinacoladę 2.0”. Audycja nadawana ma być w każdą środę o godz. 21:00.

Kolejnym nowym głosem radia jest Magdalena Gacyk, wieloletnia współpracowniczka Radia Gdańsk i „Gazety Wyborczej”, pracująca niegdyś w Radiu Kolor. Poprowadzi codzienną poranną audycją „Wstawać!” (dni powszednie, od godz. 7.00). Do DJ-ów RadioSpacji dołącza także Przemysław „Jah Jah” Frankowski. Od 1990 roku był związany z różnymi rozgłośniami, m.in. z Radiem Eska, Radiem Solidarność, Antyradiem czy RMF FM. W nowej stacji poprowadzi audycję „Dżadża party” w soboty od godz. 17:00 do 20:00. Prócz tego, ekipa wzbogaciła się o Novikę, która poprowadzi audycje „Lekko”.

Paweł Sito w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreśla, że RadioSpacja.pl cieszy się sporą popularnością wśród słuchaczy, mimo że dopiero wystartowała z programami.

– Posty na stronie i grupie trafiły do ponad 30 tys. osób. Również w tysiącach liczonych jest sporo momentów słuchalności. Właśnie pracujemy nad aplikacją. Poprzez istniejące platformy audio, zamierzamy rozszerzyć zasięg nadawania. Obecnie przechodzimy na nowe oprogramowanie emisyjne – wylicza.

RadioSpacja.pl reklamuje się hasłem „Sieć w domu!”.

Współpracują z nią jeszcze m.in. politolog i specjalista od wizerunku Mirosław Oczkoś, Jędrzej Dudkiewicz (niegdyś w TVP1), Mateusz Hładki (reporter „Dzień dobry TVN” TVN), Jacek Kaczyński (w przeszłości związany z Atomic, MTV i Polsat Play), który nadawać będzie z Bali, gdzie mieszka, oraz Katarzyna Nowicka (dziennikarka zajmująca się tematyką zagraniczną w Polsat News, kiedyś – „Wiadomości” TVP1). Redaktorem naczelnym stacji jest Paweł Sito, a jednym z redaktorów jest Hubert Augustyniak (wcześniej pracował m.in. w MTV i radiowej Czwórce). Radio od startu nadaje przez całą dobę. Od poniedziałku do piątku w godz. 1:00-7:00 gra muzykę bez prowadzących, a w weekendy w nocy puszczana jest muzyka imprezowa na żywo.

źródło: Wirtualnemedia.pl