BANKS prezentuje EPkę „Live and Stripped”. 4-utworowe wydawnictwo pojawi się w serwisach cyfrowych w całości w najbliższy piątek, 3 kwietnia, ale wokalistka w tygodniu poprzedzającym premierę udostępnia kolejne utwory wraz z wideo dokumentującym występ. Wszystkie nagrania odbyły się w legendarnym Capitol Studios, w jednym ujęciu, z jednym mikrofonem, bez trików montażowych.

Drowning” – utwór z debiutanckiego albumu artystki „Goddess”:

Contaminated” – oryginalnie z albumu „III„, w nowej wersji:

„Stroke” – utwór z albumu „III”:

„If We Were Made of Water” – albumu „III”


Od czasu debiutanckiego „Goddess” (2014), BANKS zgromadziła ponad 1,5 miliarda streamów na całym świecie. Najnowsze wydawnictwo w dorobku artystki, „III”, może poszczycić się wynikiem 116 mln streamów. Pitchfork ogłosił, że „to najlepsze, co artystka nagrała w dotychczasowej karierze”, a na łamach „Rolling Stone” można było przeczytać:

„BANKS kieruje swoje brzmienie w dziwaczne, straszne i fascynujące nowe miejsca”. O „Stoke” dziennikarze „NME” napisali, że świetnie łączy lekkie jak piórko melodie z chropowatymi, niemal industrialnymi bitami. „If We Were Made of Water” to „dość potępiające wyrażenie seksualnych żali” – dowiadujemy się z „TIME”.