Zachwycający nowy album Denai Moore, „Modern Dread”, to dzieło wokalistki i kompozytorki, która łamie konwencje, walczy z osobistymi demonami, a jednocześnie wyraża obawy o cały świat. Moore odważnie zestawia światy mikro i makro, a jej każdy ryzykowny krok przynosi oszałamiające artystyczne efekty.

Krążek ukaże się 3 lipca 2020. Już teraz można posłuchać singla zapowiadającego wydawnictwo, „Cascades”.

W nowym singlu „Cascades” Denai Moore idealnie uchwycą niepokojący klimat. Gdy śpiewa o dosłownym pogrążeniu w smutku i depresji, dźwięki zmieniają się z optymistycznych w złowrogie, by zakończyć utwór spowolnionym, odrealnionym outro acapella. Surrealistyczno-horrorowy klip pokazuje Denai, która próbuje wydostać się z tajemniczego labiryntu. Za reżyserię odpowiada Samuel Douek.


„Modern Dread” jest kontynuacją świetnie przyjętego przez krytykę „We Used To Bloom” z 2017 roku, ale stanowi wyborny skok jakościowy w karierze. To wyjątkowa mieszanka rytmów oraz introspekcyjnych piosenek, które potwierdzają status Moore jako jednej z najoryginalniejszych artystek naszych czasów. „To The Brink”, pierwszy przedsmak premierowego materiału, za sprawą tekstu i surowych wokali przeciwstawiał się ciągłemu przeciążeniu, jakiego doświadczamy ostatnio na każdym kroku.

„Modern Dread” to wynik nieustającej podróży, odkrywania samego siebie – wypowiedź artystki, która nie przestaje zaskakiwać.

Tracklista: 1. Too Close // 2. Don’t Close The Door // 3. Fake Sorry // 4. Grapefruit // 5. Cascades // 6. Hail // 7. To The Brink // 8. Motherless Child // 9. Turn Off The Radio // 10. Honour // 11. Slate // 12. Offer Me // 13. Wishing You Better