„Medytacyjna, jazzowa refleksja, która jest tak mocna jak u Solange” – dziennikarze „The Guardian” rekomendują najnowszą EP-kę Charlotte Dos Santos zatytułowaną „Harvest Time”.

„Harvest Time” to następca EP-ki „Cleo” z 2017 roku. Nowe wydawnictwo Charlotte Dos Santos jest opowieścią o odrodzeniu, rozwoju, wierze w siebie. Na wydawnictwo trafił m.in. zachwycający utwór tytułowy, który gości na playliście BBC 6music oraz „Helio”. Pełna tracklista poniżej. 

Artystka z powodzeniem łączy gatunki w swoim najbardziej szczerym i pragmatycznym wydawnictwie w dotychczasowej karierze. Lekki jak piórko wokal, eteryczne harfy, niemal religijne zaśpiewy w „Padre” czy zainspirowane anime instrumentalne intro w „The Snow Dance” – te wszystkie elementy pokazują, że Dos Santos uwielbia zaskakiwać. Jak mówi sama artystka:

Muzycznie pozwoliłam sobie na robienie dokładnie tego, na co miałam ochotę. Wszystkie kompozycje, aranżacje, teksty, produkcja, wokale są moje. Posiadanie takiej autonomii daje wspaniałe uczucie.


Charlotte Dos Santos dorastała w małej miejscowości nieopodal Oslo. Jej mama jest Norweżką, a ojciec pochodzi z Brazylii. Artystka wychowała się, słuchając różnych gatunków, od jazzu, przez hip-hop i latino, flamenco do muzyki afrykańskiej i arabskiej. Od debiutanckiej EP-ki „Cleo” w 2017 artystka zgromadziła ponad 15 mln streamów oraz uznanie takich mediów jak The Fader, Pitchfork, Pigeons & Planes i wielu innych. Nagrała sesję COLORS, zdobyła nominację do Norwegian Grammy w kategorii Najlepszy debiutant roku oraz współpracowała m.in. z Raphaelem Saadiq czy Big Boiem z Outkasta.