Bracia Lawrence zapowiedzieli nowy materiał w ubiegły weekend. Podobnie jak w przypadku EP-ki „Moonlight” z 2018, Disclosure przez cały tydzień wydało jeden utwór dziennie.

Cykl rozpoczął tytułowy kawałek „Ecstasy”. Jak mówią producenci:

– Pierwsza wersja tej piosenki powstała na początku 2019, gdy mieliśmy sesję w kuchni Guya. Wymienialiśmy się różnymi samplami z lat 70., głównie disco i soul, gdy nagle „Fantasy” Aquarium Dream dało nam dokładnie to, czego szukaliśmy. Ta piosenka została stworzona po to, by skierować ludzi prosto na parkiet.


Kolejna premiera to „Tondo” – utwór trafił do audycji Annie Mac na antenie BBC Radio 1.

– Przez ostatnie lata zaczęliśmy eksplorować różne gatunki afrykańskiej muzyki. W „Tondo” usłyszycie sample z kawałka wspaniałego muzyka z Kamerunu, Eko Roosevelta – opowiadają muzycy.


Następnego dnia na YouTube pojawił się „Expressing What Matters”. Guy i Howard pojawili się wówczas na czacie, by odpowiedzieć na pytania fanów. Przy okazji opowiedzieli o samej piosence:

– Sample w utworze pochodzą z piosenki „Lowdown” Boz Scaggs. Bardzo chcieliśmy skupić się na tych wspaniałych chórkach, które dają duszę utworowi. W końcu stały się jego główną osią… To był dla nas wielki dźwiękowy eksperyment.


„Etran”, kolejny singiel Disclosure z tego tygodnia, po raz pierwszy można było usłyszeć w audycji Zane’a Lowe’a. Tym razem muzycy znów sięgnęli po muzykę z Afryki, a konkretnie twórczość zespołu Etran Finatawa:

– Chcieliśmy sprawdzić, jak daleko możemy zabrać dźwięki do królestwa house’u, tak by przeistoczyły się w zupełnie nowy byt? Starcie gatunków w mieszance pulsujących, powtarzających się rytmów i barw… Pierwszy raz udało nam się pójść z tym pomysłem tak daleko.


Piąty premierowy utwór od Disclosure to „Get Close”:

– Lata temu nagraliśmy piosenkę „Get Close”, która nigdy nie ujrzała światła dziennego. Zwykle nie wracamy do starych pomysłów po tak długim czasie, ale w tym przypadku cały czas mieliśmy ten hook w głowach.


Disclosure to bracia Guy i Howard Lawrence. W tym roku mija 10 lat od wydania ich debiutanckiego singla „Offline Dexterity”. W ciągu tej dekady (dodajmy, że bracia mają dopiero, odpowiednio, 28 i 25 lat) muzycy wydali dwa albumy, które trafiły na szczyt list sprzedaży – „Settle” (2013) i „Caracal” (2015), zgromadzili 4,5 miliardy streamów, sprzedali 4,5 mln albumów, sprzedali 500 tysięcy biletów na swoje headlinerskie koncerty i byli headlinerami największych festiwali na całym świecie – a wszystko to osiągnęli, wciąż ciesząc się z możliwości grania w przeludnionych klubach, gdy tylko mają do tego okazję.