„Po 20 latach pisania dla innych, postanowiłem napisać coś dla siebie” – taki napis widnieje na froncie pierwszego solowego albumu Bartka Królika „Pan od muzyki”.

Bartek jest jednym z bardziej rozpoznawalnych producentów i muzyków w Polsce, a mimo to sam nazywa się debiutantem. Może to wynika ze skromności, a może po prostu naprawdę uważa, że jest to jego debiut. Przez 20 lat zdążył skomponować i wyprodukować tyle płyt ile sam Prince i znany był ze współpracy z takimi artystami jak Sistars, Agnieszka Chylińska, Łąki Łan, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski, Tede, O.S.T.R., tym razem zdecydował się mówić “własnym głosem”.


“Pan od muzyki” to płyta, która łączy w sobie takie gatunki jak r&b, soul, funk, jazz, pop z odrobiną rocka. Inspiracją byli wybitni klasycy jazzowi i soulowi. Wspólny muzyczny mianownik dla tego albumu to prostolinijność. Jak sam autor mówi “płynie z niego szczerość, ma dawać ludziom do myślenia, ale przede wszystkim niczego nie narzucać. Chcę jedynie kogoś nakierować, dać fundament.”

Trochę filozoficznych fraz, uniwersalnych prawd, oprócz tego kilka tanecznych utworów, dających kopa,  okraszone aksamitną barwą głosu Bartka, dało niesłychanie ciepłą i pozytywną mieszankę.

Terminy koncertów: