Al Di Meola to amerykański gitarzysta, zaliczany do pionierów jazzu, rocka i world music. Jego fascynacja złożoną synchronizacją rytmiczną w połączeniu z prowokacyjną liryczną melodią i wyrafinowaną harmonią są sercem tworzonej przez niego muzyki w karierze, która trwa już ponad cztery dekady i przyniosła mu krytykę, wyróżnienia, trzy złote albumy i ponad sześć milionów sprzedanych płyt na całym świecie.

Al Di Meola jest laureatem niezliczonej ilości nagród w różnych gitarowych kategoriach, które otrzymał od Guitar Player Magazine i innych branżowych pism. Artysta wciąż stawia sobie i swojej muzyce nowe wyzwanie, poszerza swoje granice, za każdym razem odkrywając siebie na nowo.

Al Di Meola wystąpi 21 maja w sali teatralnej Impartu przy ul. Mazowieckiej 17 w ramach światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album “Across The Universe”.


Al Di Meola jest pionierem łączącym światową muzykę jazzową z innymi gatunkami muzycznymi. Prezentuje on bogactwo odcieni flamenco, tanga, rytmów brazylijskich i afrykańskich, dzięki swojej World Sinfonia, która powstała w 1991 roku. Ta fuzja muzyki świata została udokumentowana na wydawnictwach Grande Passion z 2000 roku (wraz z Toronto Symphony Orchestra), Live in London 2007, Pursuit of Radical Rhapsody 2011 i oszałamiającym DVD z 2012 roku, Marocco Fantasia nagranym na Festiwalu Mawazine w Rabacie w Maroko.

Będąc prawdziwym gitarowym bohaterem, wieloletnim zwycięzcą plebiscytów i płodnym kompozytorem, nagrał ponad 20 albumów jako lider we współpracy z kilkunastoma innymi gwiazdami, takimi jak supergrupa Return to Forever (Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White), sławne trio gitarowe z udziałem Johna McLaughlina i Paco de Lucia i trio Rite of Strings z basistą Stanley’em Clarke i skrzypkiem Jean-Luc Ponty.


Ethno Jazz Festival: AL DI MEOLA – “Across The Universe Tour”
Wrocław, Impart (ul. Mazowiecka 17) | 21.05.20, godz. 20:00
bilety:
200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca, 90 zł – wejściówki stojące

Bilety dostępne w serwisach: ethnojazz.pl, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.kupbilecik.pl, goingapp.pl // rezerwacje: bilety@o2.pl

Inne koncerty Ethno Jazz Festival 2020 dostępne są tutaj.