Black Pumas oddają hołd złotej erze funky soul. Nie zapominają jednak o hip-hopie. Lubią mieszać R&B z rockiem budując psychodeliczny nastrój. Swoją autentycznością stali się odpowiedzią na pytanie, co by było, gdyby Sam Cooke i Neil Young dołączyli do Wu-Tang Clan.

Duet z Austin wydał swój debiutancki album dopiero w zeszłym roku. Krążek wywarł na amerykańskiej scenie muzycznej niesamowite wrażenie, zdobywając tegoroczną nominację do nagrody Grammy. Już 6 marca dostajemy jego wersję deluxe, która została wzbogacona o bonusowe CD z 4 utworami live nagranymi w Arlyn Studios w Austin.

Multiinstrumentalista i producent Adrian Quesada jest powrzechnie znany. Razem z zespołem Grupo Fantasma odkrywał latino-rock i tex-mex, grywał z Princem i ma na swoim koncie jedną nagrodę Grammy. Mało kto słyszał natomiast o gitarzyście i piosenkarzu Ericu Burtonie z niezwykle zmysłowym, intensywnym głosem soul. Przed przeprowadzką z San Fernando do Austin Eric śpiewał w kościołach i utrzymywał się z grania na ulicy.

Dodatkowe utwory live dostępne są na YouTubie grupy:

Przypominamy, że Black Pumas zagrają podczas tegorocznej edycji Colours of Ostrava.