Algiers, czyli wokalista i multi-instrumentalista Franklin James Fishe, basista Ryan Mahan, gitarzysta Lee Tesche oraz perkusista Matt Tong tworzą muzykę określaną mianem eksperymentalnej. Można w niej usłyszeć mieszkankę rocka, post-punku, industrialnej elektroniki, a także muzyki gospel i soulu. W swoich tekstach Algiers nie stronią od tematów religijnych, rasowych, ekonomicznych i etycznych.

Swoją pierwszą płytę „Algiers” wydali w 2015 roku we współpracy z niezależną amerykańską wytwórnią Matador. Debiutancki krążek zebrał wiele pozytywnych recenzji między innymi na łamach “The New York Times”, “Pitchfork” czy “The Quietus”. Dwa lata później ukazała się druga płyta zespołu, zatytułowana „The Underside of Power”.

W 2020 roku, Algiers wydał album “There Is No Year”, który krzepnie i rozszerza się na jeszcze rozleglejsze, międzygatunkowe formatowanie brzmienia, zamknięte w bursztynie “innej epoki”. I właśnie z tą płytą zespół przyjechał do warszawskiego klubu Hybrydy.

[flickr_set id=”72157713236313577″]


Algiers już kilkakrotnie wystąpili dla polskiej publiczności. Między innymi na OFF Festivalu w 2015 roku czy w 2017 podczas promocji drugiego albumu kiedy to zagrali aż trzy koncerty.