Luźno zaaranżowana oniryczna ballada „2much”, została napisana w zeszłe lato przez 20-letniego nowojorczyka w Los Angeles.

„Napisałem tę piosenkę w LA w lipcu ubiegłego roku, gdzie przez miesiąc robiłem kilka różnych sesji. W ten konkretny dzień miałem studio do swojej dyspozycji i to był dzień, w którym trudno znosiłem odległość od mojego osobistego życia w Nowym Jorku. Zacząłem od gitary, a reszta napisała się sama”.


Pochodzący z Rochester w stanie Nowy Jork Spencer ceni miasto za bogatą i niedocenianą twórczą scenę, która pozwala mu się rozwijać jako artyście. Po opuszczeniu uczelni latem 2018 roku i przeprowadzce na Brooklyn dał sobie rok, by zacząć odnosić sukcesy.

„Moi rodzice, co zrozumiałe, byli zdenerwowani, kiedy opuściłem szkołę, ale obiecałem im wrócić, jeśli rzeczy nie pójdą po mojej myśli”.

Mniej niż dwanaście miesięcy później, jego single „Want U Back” i „To Be You”, zyskały miliony odbiorców na Spotify, a jego twórczość zebrała pozytywne recenzje po obu stronach Atlantyku, co doprowadziło do podpisania kontraktu.

„2much” i ubiegłoroczny „Automatic” znajdą się na jego nadchodzącej EPce „Ways U Like”.

Muzyka, którą Spencer komponuje, nagrywa i wykonuje w izolacji, na żywo będzie prezentował czteroosobowy zespół, odrzucając oczekiwania, że będzie samotnym artystą R&B z laptopem na scenie. Spencer zagra swoje pierwsze europejskie koncerty pod koniec tego miesiąca, zaczynając od by:Larm Festival w Oslo, a następnie ruszy z koncertami jako support Baby Rose.