Najmłodszy z trzech fenomenalnych braci – mistrzów fado, prawdopodobnie w swej sztuce najbardziej wzruszający. Ostatni album pieśniarza, „Um Fado Ao Contrario” ponownie zawrócił w głowie fanom na całym świecie. Artysta wędruje od Stanów Zjednoczonych po Daleki Wschód, ale dla Gdańsk LOTOS Siesta Festival czas ma zawsze. Tutaj przecież debiutował w tej części planety. 


A od czasu swojego debiutu Pedro Moutinho stał się jednym z największych talentów Fado. W książce: „Lizbona. Muzyka moich ulic” Marcin Kydryński pisze o Pedro Moutinho m.in. tak:

„Głos o cudownie pełnym paśmie, wyrównany, jak koncertowy Steinway. Fraza o długim łuku, poszczególne słowa dotykane miękko, z czułością. Ton lekko mechaty, jak kocia sierść i tęskny, jakby odrobinę nosowy, największej urody.”


Dziesięć lat po słynnych koncertach na Barce. Po niezliczonych występach w najważniejszych Domach Fado i najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, po sukcesach kolejnych płyt i niezliczonych efektach współpracy z niemal wszystkimi twórcami i wykonawcami Fado na świecie, po przyjacielskich spotkaniach w muzycznych piwnicach i na ulicach coraz bardziej zatłoczonej, ale ciągle magicznej Lizbony Pedro Moutinho przyjeżdża na trzy Noce Fado do filharmonijnej tawerny w Gdańsku. Znów będziemy mogli podziwiać kunszt i temperament, urok i moc jego głosu, umiejętności interpretacji, esencję i tradycję Fado, ale i własne nań spojrzenie jednego z najważniejszych wykonawców tego gatunku na świecie! To wszystko na X Gdańsk LOTOS Siesta Festival!

Jeden z najpopularniejszych artystów Fado po 10 latach znowu na Gdańsk LOTOS Siesta Festival!

Od 23 do 25 kwietnia 2020 Noce Fado w Filharmonii Bałtyckiej z Pedro Moutinho w roli głównej!

Kolacje i połączone z nimi występy gwiazdy rozpoczynać się będą zawsze o 22:00. Wstęp i prowadzenie Marcin Kydryński.

Bilety w e-bileteriach i salonach empik w całym kraju.