20 lutego 2020 roku nadejdzie „Odwilż”. Drugi solowy album Pauliny Przybysz to zbiór utworów stworzonych zimą 2018/2019 roku na poddaszu w lesie, w małej pracowni z widokiem na drzewa uginające się pod czapami śniegu, a potem skraplające się w słońcu. Podobnie artystka opisuje swoje emocje i przemyślenia przy pracy nad albumem.

Tradycyjnie tworzyła muzykę przy współpracy z młodymi zdolnymi producentami, za produkcje odpowiedzialni są Vito i Amar znani ze składu Bitamina, Paweł Stachowiak (Kroki, EABS), Marek Pędziwiatr, Spisek Jednego (Night Marks, EABS), Adam Kabaciński, Max Psuja, usłyszymy bębny Wiktorii Jakubowskiej i niezwykłych, skrzętnie wyselekcjonowanych gości. Za brzmienie podobnie jak przy „Chodź Tu” czy nagraniach Rity Pax, odpowiada Jacek Antosik.

Po raz pierwszy w historii wydawnictw artystki, w całości napisany przez nią w języku polskim. Na płycie oprócz znamienitych gości, znajdziemy klasyczne strumienie świadomości o tematyce społecznej, duchowej, futurystycznej, romantycznej i intymnej.

Drugim singlem promującym wydawnictwo “Odwilż” został utwór “Zima”, do którego klip wyreżyserowany został przez Mateusza Witkowskiego.

Paulina tak mówi o “Zimie”:

“To najromantyczniejszy utwór jaki napisałam, mam wręcz poczucie, że jako ‘guilty plesure’. Czuję piękno w tym lekkim patetyzmie apokaliptycznego klimatu ostateczności, ale przecież tak się często czujemy. Rozstajemy się, schodzimy, ranimy, wybaczamy i w dniu rozstania jesteśmy przekonani, że to absolutny koniec, żeby za tydzień znowu planować wspólną przyszłość. 
Jeżeli koniec jest blisko, taki koniec typu – wszystkiego, to można umierać, ale nikt nie chce umierać bez miłości. Im jesteśmy starsi, im na naszej planecie jest coraz cieplej, dociera do nas, że czas na to życie nie jest nieskończony. I nie mamy wieczności na wątpliwości…”

Prócz tego, ruszył pre-order albumu, można go zamawiać tutaj.

Wybierz opcję odbioru osobistego w dniu premiery, żeby spotkać się z Pauliną Przybysz. Artystka spotka się z fanami w siedzibie wytwórni Kayax, 20 lutego 2020 roku w godzinach 16:00-18:00 i podpisze albumy. 

Dodatkowo poznaliśmy okładkę oraz pełną tracklistę, które zamieszczamy poniżej.

Tracklista: 1. Wszystko // 2. Sex // 3. Senność // 4. Dobrze // 5. Procedury // 6. 36,6 // 7. Młodość // 8. Zima // 9. Strach // 10. Minimalizm // 11. XX // 12. Ona i ja