Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza na koncert pt. „Kuba Stankiewicz inspired by Roman Statkowski”, który odbędzie się 24 stycznia 2020 roku o godz. 19:00 w Sali Kominkowej Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów. 


Kuba Stankiewicz należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych, to kompozytor i pedagog, absolwent Berklee College of Music w Bostonie, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz laureat licznych nagród muzycznych.

W szydłowieckim muzeum wystąpi z Maciejem Sikałą – saksofonistą, kompozytorem, a także wykładowcą klasy saksofonu w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy, współpracującym z czołówką polskiej sceny jazzowej, Wojciechem Pulcynem – kontrabasistą, muzykiem sesyjnym i kompozytorem, na co dzień współpracującym z wieloma gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej oraz Sebastianem Frankiewiczem – perkusistą, absolwentem Wydziału Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej, laureatem konkursów we Wrocławiu, Siedlcach, Jeleniej Górze.


Artyści wykonają program „Inspired by Roman Statkowski” – projekt, który ma na celu przypomnieć twórczość genialnego kompozytora – Romana Statkowskiego, który miał niebagatelny wpływ na ukształtowanie artystyczne H. Warsa i V. Younga. Muzyka Statkowskiego z opery Maria, przedstawiona zostanie w idiomie jazzowym w opracowaniu Kuby Stankiewicza.