Nominowana do Grammy wokalistka i kompozytorka Jessie Reyez ogłasza szczegóły wyczekiwanego debiutanckiego albumu. Krążek „Before Love Came TO Kill Us” ukaże się 27 marca 2020 roku. Na płycie znajdzie się 15 kawałków opowiadających o miłości, stracie i życiowych perturbacjach.

W dniu ogłoszeniu premiery albumu Jessie Reyez zaprezentowała nowy singiel oraz klip do piosenki „Love In The Dark”. Za reżyserię odpowiada Se Oh.


„Love In The Dark” to utwór opowiadający o wspieraniu ukochanej osoby, dawaniu jej siły, a wszystko przy akompaniamencie monumentalnej i podnoszącej na duchu melodii. Jak wspomina sama Reyez:

– Piosenka powstała w bardzo smutnym momencie mojego życia. Pamiętam do dziś ten płacz. Mam nadzieję, że słuchacze dostrzegą wrażliwość w tej piosence.

„Love In The Dark” to następca singli „Crazy” (cover Patsy Cline) oraz „Far Away”. W 2019 roku Jessie Reyez była nominowana do Grammy w kategorii Best Urban Contemporary Album za EP-kę „Being Human in Public”. Artystka wystąpiła w programach „Jimmy Kimmel Live!”, „The Late Show with Stephen Colbert”, koncertowała na największych festiwalach świata i współpracowała z takimi artystami jak Eminem, Kehlani, Daniel Caesar, Romeo Santos, Lewis Capaldi, Karol G czy Bea Miller. Na kompozytorski dorobek Jessie Reyez składają się m.in. globalne hity „One Kiss” Calvina Harrisa i Dua Lipy czy „Promises” Harrisa i Sama Smitha. 

Katalog Jessie Reyez to niemal miliard streamów na całym świecie, w tym 400 mln dla EPki „Being Human in Public”. Teledyski artystki obejrzano ponad 230 mln razy. W tym roku Jessie wystąpi m.in. na słynnym festiwalu Coachella.