Celebrujący 15-lecie na scenie, doskonale znany także w Polsce zespół Nouvelle Vague, w ramach światowej trasy odwiedzi Warszawę i Poznań aby na żywo przypomnieć kultowe albumy: „Nouvelle Vague” i „Bande à Part”

Start sprzedaży biletów ruszy w piątek, 25 stycznia, o godzinie 11:00.

Nouvelle Vague to francuski kolektyw muzyczny, który w roku 2003 założyli producenci Marc Collin i Olivier Libaux. Formacja nazwą nawiązuje do zjawiska nowej fali we francuskiej kinematografii w latach 60. Ich twórczość to przede wszystkim covery, ale ich dobór i wyjątkowy sposób podania wyróżniają zespół od początku kariery.


Pierwszy album zatytułowany po prostu „Nouvelle Vague” ukazał się 2004 roku i zawierał nowe wersje klasycznych utworów z nurtu new wave, z repertuaru takich zespołów jak Joy Division, Dead Kennedys, The Clash, Depeche Mode. Wszystkie utwory utrzymane były w klimacie łagodnej bossa novy z kobiecym wokalem. Krytycy zachwycali się zaskakującym odczytaniem popularnych utworów, a publiczność od razu pokochała ich styl łączący dobry smak z przewrotnością. Kolejny album, zatytułowany „Bande à Part” (2006) to kolejne genialne covery znanych utworów między innymi „Ever Fallen in Love?” Buzzcocks, „Blue Monday” New Order, „The Killing Moon” Echo and the Bunnymen i „Heart of Glass” Blondie. 

Piosenki znalazły uznanie wśród specjalistów od reklamy i kilka z nich zostało wykorzystanych w kampaniach w Wielkiej Brytanii i USA. W nagraniach albumu „Bande à Part” Nouvelle Vague wsparły wokalistki, między innymi Mélanie Pain, Marina Celeste i Phoebe Killdeer.

Oryginalność projektu przełożyła się na międzynarodowy sukces grupy, miliony sprzedanych płyt oraz trasy i koncerty w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, takich jak londyńska Royal Albert Hall, Hollywood Bowl w Los Angeles czy paryska Olympia. W 2011 roku zespół rozpoczął współpracę ze znanym projektantem Jean-Charlesem de Castelbajac. 


W 2016 roku ukazał się ich ostatni album „I Could Be Happy”. Ponownie są to klasyczne utwory punkowe i post-punkowe w charakterystycznym dla Nouvelle Vague klimacie i stylu. Album wyróżnia udział zaproszonych gości – kubański zespół wspiera grupę w „A Manner of Speaking”, mariachi z Meksyku w utworze „Killing Moon”, a indyjscy instrumentaliści w „Ever Fallen in Love”. Raz jeszcze przekonujemy się jak ciekawie i udanie można modelować i przetwarzać muzykę.

Nouvelle Vague w Polsce:

  • 18.06.2020 – Niebo, Warszawa
  • 19.06.2020 – Tama, Poznań

Start sprzedaży biletów: piątek 25 stycznia, godzina 11:00