Nowy rok, nowa ja – Ella Eyre wzięła sobie te słowa do serca i nowy rok zaczyna z singlem „New Me”. Wersje studyjną już poznaliśmy, czas na klip! Kawałek opowiada o momencie po rozstaniu, kiedy odzyskujesz poczucie własnej wartości oraz miłość do samego siebie, którą mogłeś zatracić za sprawą toksycznej relacji.

Ella Eyre opowiada:

– „New Me” to jedna z moich ulubionych piosenek, które kiedykolwiek napisałam. Przebierałam nogami, żeby w końcu ją wydać. Każdy z nas ma na koncie złe decyzje związane ze związkami. „New Me” opowiada o wcieleniu w życie nowego sposobu myślenia, odnalezieniu siły i poczucia własnej wartości, by jak najszybciej odciąć się od szkodliwych emocji.

New Me” to początek wspaniałego nowego rozdziału w karierze 25-letniej artystki, która niedawno podpisała kontrakt z legendarną wytwórnią Island Records.


Po śmierci ojca oraz pełnym wsparciu nowego labelu, Ella powróciła do swoich jamajskich korzeni, zabrała w rodzinne strony ulubionych kompozytorów i producentów do Geejam Studios (Rihanna, Drake, Diplo), by stworzyć najlepszy materiał w swoim dotychczasowym dorobku. Ella Eyre nad nowymi utworami pracowała m.in. z Banx & Ranx, Shakką, Kianą Ledé i Yxng Bane. Po raz pierwszy artystka miała stuprocentową kontrolę i wszystko odbyło się na jej warunkach.

Ella Eyre zyskała sławę za sprawą gościnnego występu w wielkim hicie Rudimental „Waiting All Night” w 2014, który otrzymał BRIT Award w kategorii Brytyjski singiel roku. Wokalistka ma na koncie dwie nagrody MOBO, dwa kolejne platynowe single oraz album w top 5 UK. Nie zamierza jednak osiadać na laurach.

W 2018 Ella wydała „Answerphone” wyprodukowane przez Banx & Ranz, z gościnnym udziałem Yxng Bane. Kawałek przekroczył liczbę 100 mln streamów. Sukces singla dał Elli pewność siebie w podążaniu nową artystyczną ścieżką. Eyre szukała jednak nowego domu, który wesprze jej pomysły. Island Records okazało się odpowiedzią. I jak to mówią: reszta jest historią.