Billie Eilish nagra piosenkę do najnowszego filmu o Jamesie Bondzie – „Nie czas umierać” („No Time to Die”). Tytuł trafi do polskich kin 3 kwietnia 2020. Eilish jest najmłodszą w historii artystką, która zaśpiewa utwór przewodni do filmu o Agencie 007.

18-letnia wokalistka napisała utwór wspólnie z bratem Finneasem. Producenci „Nie czas umierać”, Michael G. Wilson oraz Barbara Broccoli, w oficjalnym oświadczeniu napisali: „Utwór został wspaniale dopasowany do emocjonalnej historii, którą chcemy przekazać w filmie”. Eilish skomentowała natomiast:

To wszystko wydaje się szalone w każdym możliwym wymiarze. Napisanie głównej piosenki do filmu, który jest częścią tak legendarnej serii, to prawdziwy zaszczyt. James Bond jest najbardziej cool franczyzą na świecie. Wciąż jestem w szoku.

Brat artystki Finneas dodaje:

– O takich rzeczach marzy się przez całe życie. Nie ma bardziej ikonicznego połączenia muzyki i kina niż „Goldfinger” czy „Żyj i pozwól umrzeć”. Jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami, że możemy zagrać małą rolę w tak legendarnej franczyzie. Niech żyje 007!

– Piosenki do Bonda nagrywają wybrańcy. Jestem wielkim fanem Billie i Finneasa. Ich kreatywna spójność oraz talenty są majstersztykiem. Nie mogę doczekać się aż publiczność usłyszy, jaką piosenkę przygotowali ci wyjątkowi artyści. Świeża perspektywa, która z pewnością będzie cieszyć wiele pokoleń po nas – mówi Cary Joji Fukunaga, reżyser filmu „Nie czas umierać”. 

Debiutancki album Billie Eilish „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” ukazał się w marcu 2019. Krążek został nominowany do Grammy w kategorii Album roku, zadebiutował na szczycie Billboard 200, zapewnił też Billie pierwszy numer jeden na Billboard Hot 100 – dzięki singlowi „bad guy”. „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” było najlepiej sprzedającym się debiutem w USA w 2019 roku. Za produkcję albumu odpowiadają Billie Eilish oraz Finneas, a całość została nagrana w ich rodzinnym domu w Highland Park w Los Angeles. Finneas ma pięć nominacji do Grammy, w tym w prestiżowej kategorii Producent roku, muzyka nieklasyczna.

W „Nie czas umierać” James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Jednak  jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.