“Beautiful” to pierwszy utwór pochodzący z nowego albumu Ayo, “Royal”, który ukaże się 31 stycznia. Popowo-soulowy hymn z akustycznym brzmieniem, to przede wszystkim prawdziwe wezwanie do tolerancji i samoakceptacji. Przeplataniu się akordów i rytmów towarzyszy szczery tekst, który czasami jest trudny do usłyszenia, ale zawsze optymistyczny. Zdjęcia producenta, Jesse’go Salto, są tego najlepszym przykładem.

“Kiedy po raz pierwszy usłyszałem piosenkę, byłem naprawdę poruszony i zahipnotyzowany zarówno głosem i tekstem Ayọ, jak i przesłaniem. Potrzebowaliśmy prawdziwej historii. Nie bylibyśmy zadowoleni z kolejnych ujęć celebrujących „niekonwencjonalne” piękno, przechodząc od jednego do drugiego. Chcieliśmy ujawnić często trudną rzeczywistość, która kryje się za tym wszystkim. Jak możesz zaakceptować siebie takim, jakim jesteś, w świecie, który wydaje się nie akceptować ciebie?”.


To jest temat, do którego artysta podchodzi w bardzo osobisty sposób. Podchodzi do różnic i piękna, do czego każdy z nas powinien dążyć, aby znaleźć swoją własną, niepowtarzalną jakość.

Producent zapewnia niezwykle realistyczne odwzorowanie kinematograficzne, ale wykorzystuje również wiele poezji, finezji i delikatności:

“W końcu jest to film o zbroi. Zbroi, którą nosimy i zbroi, którą zdejmujemy, aby przetrwać dzień po dniu. Prawdziwe piękno polega na wrażliwości, byciu całkowicie sobą, bez strachu i bez pretensji. W tym filmie Ayo znajduje się w centrum tych opowieści, na przemian prezentując intymny występ i miłe interakcje, prawie jak wewnętrzny głos, który mówi im, że są piękne. Po prostu tacy, jacy są.”.

To jest najlepszy sposób, w jaki można opisać “Royal”, nowy album Ayo. Pomiędzy surowym folkiem i soulem, 12 utworów składa się na album artystki, która jeszcze bardziej łączy się ze swoją publicznością. Jest to nowy początek i powrót do pierwotnego siebie, deklaracja miłości do muzyki, album, na który czekała długi czas.