Utwór “Ligne 3” pochodzi z EPki “These Elements”, która ma się ukazać nakładem XL Recordings. To głęboka piosenka miłosna o jednym konkretnym dniu w Montpellier we Francji (nazwa piosenki pochodzi od części miejskiego systemu tramwajowego), w którym zerwano długoterminowe relacje.

Wraz z wiodącym utworem z EPki “My Love Was Like the Rain” (i towarzyszącym mu teledyskiem w reżyserii Camille Summers-Valli) wzmacnia pozycję Låpsley jako równie utalentowanej artystki, autorki piosenek i producentki. Jest kolejnym kuszącym spojrzeniem na to, czego fani mogą oczekiwać od “These Elements” oraz jej długo oczekiwanego drugiego albumu, który ma się ukazać w 2020 roku.


“These Elements” pokazuje, że Låpsley porzuca nastoletnie lata i wkracza w dorosłość. Nowa pewność siebie objawia się w zapowiadającym EPkę “My Love Was Like the Rain”, jednym z trzech utworów stworzonych przez inżyniera dźwięku XL, Theo Browna. Jasność i samoświadomość piosenki, artystyczna i osobista, jest wynikiem lat, które Låpsley spędzała na doskonaleniu swojej twórczości jako autorka tekstów i producentka. Towarzyszy mu teledysk wyreżyserowany przez Camille Summers-Valli.