Eskaubei & Tomek Nowak Quartet wieńczą rok wydania swojej trzeciej płyty – “Sweet Spot” trzecim singlem z udziałem Jareckiego i Aleksandry Tockiej. “Proszę o więcej“, to poruszający utwór o tym, co najważniejsze i o tym, czego nie chcielibyśmy stracić. To nieczęsta okazja usłyszenia Jareckiego w bardziej jazzowym anturażu.

“Bardzo chcieliśmy mieć Jareckiego na tym tracku. Od dawna szanujemy jego twórczość. Znamy się i lubimy. Okazało się, że podzielamy podobne wartości i idealnie podchwycił klimat utworu. Ola Tocka świetnie uzupełniła numer, a Alan Wykpisz i Tomek Nowak zagrali znakomite sola”. – twierdzi Eskaubei. 

Singlowi towarzyszy lyric video autorstwa Kuby Kowalskiego.


Płyta “Sweet Spot”, która ukazała się w maju 2019 zbiera świetne recenzje a EiTNQ wciąż promują ją na żywo. Obecnie zespół jest w trakcie ostatniej w tym roku trasy obejmującej Podkarpacie. Jazzowo rapowy band w dniach 4-8 grudnia wystąpi dwukrotnie w Rzeszowie (4, 6), w Rozalinie (5), Gliniku Zaborowskim (7) i Przemyślu (8).

Album “Sweet Spot” obecny jest w serwisach streamingowych oraz w formie fizycznej w kilku sklepach internetowych. Obok Jareckiego i Aleksandry Tockiej na albumie gościnnie wystąpił również Eldo i nieoficjalny 6 członek zespołu – Mr Krime. Masteringiem zajął się Eprom.

Obecnie Eskaubei & Tomek Nowak Quartet tworzą: Tomasz Nowak, Kuba Płużek, Alan Wykpisz, Maksymilian Olszewski i Eskaubei.

Przypominamy o najbliższych koncertach projektu. Więcej o nich, tutaj.