Rosalie. debiutuje w nowej wytwórni i zapowiada drugi album! Dziś premierę ma singiel „Chmury”, za którego produkcje odpowiada MENT XXL (Rasmentalism, Flirtini). 

Od wydania „Flashback” wkrótce miną dwa lata. Płyta dzięki, której Rosalie. szturmem dostała się na największe sceny w Polsce, to niezwykle dojrzała próba przełożenia inspiracji R&B, hip-hop i elektroniką na polski grunt. W tym czasie wokalistka wystąpiła na najważniejszych festiwalach jak Opene’er czy Audioriver ale również miała okazje gościć u boku Taco Hemingwaya podczas jego występu na Stadionie Narodowym. Featuringi obok takich artystów jak wyżej wymieniony, ale też Otsochodzi czy elektroniczny duet Catz ‚n Dogz, umocniły pozycję Rosalie. jako jednego z najoryginalniejszych głosów w naszym kraju. 

„Chmury” to otwarcie nowego rozdziału.

Zapowiedź albumu, na którym wokalistka jeszcze bardziej rozwinęła formułę swoich nagrań, nie stroniąc od bardziej akustycznych brzmień.

Cały czas trzonem produkcji są hip-hopowe, elektroniczne produkcje ale cieszę się, że tworząc tę płytę mogę więcej czasu spędzać w studio z producentami i mieć większy wpływ na proces tworzenia muzyki. Po tych kilkunastu miesiącach jestem dużo bogatsza w doświadczenia i album dzięki temu na pewno będzie dojrzalszy, choć pewnie bardziej pogodny niż Flashback  – opowiada Rosalie.. 


Rosalie. to piosenkarka i autorka tekstów, której styl – balansujący między mainstreamem a undergroundem – bywa najczęściej określany jako alternatywne R&B z wpływami soulu, elektroniki oraz hip-hopu. Na swoim koncie ma dwa wydawnictwa – Enuff EP i album Flashback, a także wspólne nagrania m.in. z Taco Hemingwayem, Mesem, Otsochodzi czy  duetem Catz ‚N Dogz. W 2018 nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii DEBIUT ROKU.