24 listopada 2019 roku o godz. 19:00 w Teatrze Soho w Warszawie odbędzie się spektakl muzyczno-poetycki „Jesteś” poświęcony Halinie Poświatowskiej ze specjalnym udziałem Romy Gąsiorowskiej. Wydarzenie promuje płytę “Jesteś” Joanny Bejm, która ukazała się 11 października 2019 roku i jest muzyczną interpretacją 10 wierszy Haliny Poświatowskiej.

Reżyserem spektaklu jest Andre de la Cruz. Za kierownictwo muzyczne odpowiada Rafał Stępień.

W warstwie muzycznej widowisko oparte jest na utworach pochodzących z płyty „Jesteś” Joanny Bejm. Opowieść muzyczną barwią recytacje wybranych fragmentów poezji i prozy Haliny Poświatowskiej w wykonaniu uznanej aktorki teatralnej i filmowej – Romy Gąsiorowskiej. Wszystko to, wzbogacone piękną oprawą i wizualizacjami, tworzy niezwykłe przedstawienie o kruchym życiu Haliny Poświatowskiej i jej silnej osobowości. Skłania do zadumy nad tym, co ważne. Upowszechnia wyjątkową poezję jednej z najciekawszych poetek XX wieku.

Występują: Roma Gąsiorowska – recytacje // Joanna Bejm – śpiew // Rafał Stępień – fortepian // Marcin Skaba – skrzypce // Paweł Puszczało – kontrabas // Cezary Konrad – perkusja
Muzyka: Joanna Bejm, Marcin Skaba, Sebastian Iwanowicz
Teksty: Halina Poświatowska

Wstęp tylko z zaproszeniem (rezerwacja: spektakljestes@gmail.com, tel. 600 260 179).