Michał Martyniuk pianista i kompozytor nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Jazzowy Debiut Roku, zdobywca drugiego miejsca na konkursie Made In New York 2018 w Nowym Jorku wydaje swój kolejny album. 14 października wyszedł pierwszy singiel z nowej płyty artysty „Jazz Dance”. Drugi singiel „New Beginning” dostępny jest od 8 listopada.

Płyta dostępna jest od dzisiaj, tj. 18 listopada.

„Resonate” to kolejna płyta jednego z najbardziej obiecujących polskich pianistów i kompozytorów jazzowych. Jest to materiał nagrany częściowo w Nowej Zelandii, a częściowo w Polsce. Muzyk od 3 lat podróżuje miedzy dwoma krajami; Nową Zelandią, gdzie spędził ostatnie 10 lat swojego życia, a Polską skąd pochodzi. Muzyka zainspirowana została podróżami i ludźmi, których artysta napotkał na swojej drodze. Michałowi towarzyszą najwybitniejsi przedstawiciele młodego, polskiego jazzu, z którymi nagrał już wcześniej płytę „Nothing To Prove”. Na kontrabasie zagrał Bartek Chojnacki, na saksofonie Kuba Skowroński, na gitarze Kuba Mizeracki, a na perkusji Kuba Gudz. Na płycie zagrali również przyjaciele i muzycy z którymi Michał rozpoczął karierę w Nowej Zelandii; Ron Samsom na perkusji oraz Cameron McArthur na kontrabasie.

W Polsce płyta ukazuje się nakładem wydawnictwa SJ Records. Można go zakupić, m.in. tutaj.


Michał Martyniuk (ur. 7 stycznia 1988 w Szczecinie) jest pianistą, klawiszowcem, kompozytorem, aranżerem i producentem. Ukończył studia o kierunku jazzowym, uzyskując dyplom Jazz Performance na Uniwersytecie w Auckland. Zdobył silną pozycję w branży muzycznej dzięki wyjątkowemu podejściu do kompozycji oraz sposobu wykonywania muzyki na żywo. Reprezentuje kolejne pokolenie muzyków, którzy chcą zbudować coś ekscytującego, odzwierciedlającego tradycję kreatywności i współpracy. Od lat jest obecny na światowej scenie muzycznej.

Współpracował z wieloma znanymi artystami m.in. w Australii, Nowej Zelandii i na świecie jak: John Patitucci, Randy Brecker, Francisco Mela, Tama Waipara, Lewis McCallum, Sylwester Ostrowski oraz grupami muzycznymi Sola Rosa czy Batucada Sound Machine. Od 2014 jest stałym członkiem bandu saksofonisty Nathana Hainesa. Osobę Michała Martyniuka wspiera m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – w lipcu 2019 roku artysta otrzymał prestiżowe stypendium artystyczne Miasta Szczecina.

Michał ma na swoim koncie szereg udanych występów na festiwalach. Jest m.in. laureatem drugiego miejsca w ramach Made In NY Jazz Competition 2018, wystąpił także podczas finałowego koncertu w Tribeca Performing Arts Center w Nowym Jorku, kiedy to zagrał na jednej scenie z Randym Breckerem, Johnem Patituccim oraz pozostałymi laureatami konkursu. Koncertował również w ramach Java Jazz 2017 i 2019 oraz podczas festiwalu Jazz Bez 2017 na Ukrainie, na którym zagrał razem z Jakubem Skowrońskim.

W roku 2019 muzyk został również nominowany do Nagrody Fryderyk 2019 w kategorii Jazzowy Debiut Roku.