Jessie Ware w ostatnim czasie trochę muzycznie zamilkła. Na przestrzeni kilku miesięcy dostaliśmy od niej dwa nowe utwory, ale informacji, na którą najbardziej czekamy, niestety nie. Jaka to informacja? Oczywiście nowego albumu. Może zmieni się to w najbliższym czasie za sprawą kolejnej nowości, mianowicie utworu „Mirage (Don’t Stop)”.

Zarówno w nowym utworze, jak i poprzednich, można usłyszeć dużą zmianę w brzmieniu wokalistki. Przy poprzednim singlu, „Adore You”, artystka oraz wytwórnia poinformowała, że pracuje obecnie nad nowym albumem, który będzie powrotem do klubowych korzeni. Czas pokaże jak będzie, tymczasem posłuchajcie nowości.


Za produkcję utworu odpowiadają Benji B i Matthew Tavares oraz James Ford z Simian Mobile Disco. Współautorem kawałka jest Clarence ‚Coffee’ Jr. Rytmiczne klawisze oraz wystawna melodia sprawiają, że słuchając „Mirage (Don’t Stop)” mamy wrażenie, jakbyśmy przenieśli się do czasów klasycznego brytyjskiego house’u. To oldskul w najlepszym tego słowa znaczeniu.